Sevilya İspanya’da LL2II Yuvarlakmasa Toplantısı

Projenin ortak ülkelerinde gerçekleştirilmesi planlanan yuvarlakmasa toplantılarının asıl amacı LL2II hedef kitlesinde yer alan özellikle yerel kuruluşları bir araya getirerek iyi uygulamalarını paylaşmalarını sağlamak ve LL2II projesinde oluşturulmuş çıktıların kullanımını yaygınlaştırmaktır.

Bu amaçla İspanya Sevilya’da Mart 2017’de iki oturum halinde göçmenlerle çalışan toplam 16 katılımcı ile toplantılar gerçekleştirildi.

Toplantılarda, LL2II Projesi’nin kısa tanıtımının ardından “Açık Öğrenim Platformu” ve “Rehber Kitap” katılımcılara tanıtıldı ve detaylı açıklamalar yapıldı. Katılımcıların profesyonel iş hayatlarında hem öğrenimlerini desteklemek hem de bu geliştirilen araçları kullanmalarını teşvik edecek görüşmeler geliştirildi ve bunu sağlamak için platformun kullanımı ile ilgili bir demo yapıldı, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Katılımcılar özellikle platform kullanımının ücretsiz olması ve online eğitime erişimin oldukça basit bir süreçten oluşmasından memnuniyetlerini dile getirdiler. Toplantı daha sonra katılımcıların göçmen çalışmalarında kendi tecrübelerini karşılıklı paylaşımları ile sona erdi.